Wróć do wszystkich artykułów

Holandia. Katastrofa z rejestracją kont bankowych.

Wdrażana reforma systemu podatkowego w zakresie rejestracji kont bankowych nie spełniła oczekiwań wielu podatników. Jak donosi portal elsevierfiscaal.nl, okres przejściowy przedłużono do końca lipca 2015 roku !!! 

Najpierw okazało się, że centrala w Apeldoorn nie rejestruje kont bankowych wg nowych wytycznych (a zgodnie z nimi, BCA powinien zeskanować do systemu podany nr rachunku, zaświadczenie z banku, dowód tożsamości). W związku z tym, urząd podatkowy w Heerlen przejął weryfikacjię kont, masowo wysyłając w ostatnich miesiącach pisma z tytułem “Aantonen rekening op uw naam”  – więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Pomimo iż urzędnicy w Heerlen otrzymali żądane dokumenty potrzebne do aktywacji rachunku bankowego, często nie byli w stanie “przerobić” w krótkim czasie tak ogromnej ilości zaświadczeń z banku. Poza tym, w w/w pismach wskazywali nierealny termin 3 tygodni na zwrot korespondencji, podczas gdy ów list trafił do danej osoby już z dwutygodniowym opóźnieniem.

W rezultacie opóźnień system informatyczny Belastingdienst wygenerował (jak zwykle zresztą 😉 ) kolejne listy do podatników – tym razem o nazwie “Uw rekeningnummer voor toeslagen en belastingteruggaven” ze znakiem sprawy B/CA-UPB/14/042R 1BRNT MAR;  informujące o “niemożności” weryfikacji lub aktywacji konta bankowego do przyszłych wypłat. Urząd radzi, aby każdy taki przypadek sprawdzić telefonicznie, bo “prawdopodobnie” nie trzeba będzie na ten list odpowiadać. Jeśli jednak okaże się inaczej, należy postąpić jak we wskazówce. Jak wygląda ostatnie pismo, zobacz poniżej.

Warto przypomnieć, że od grudnia 2013 trwa proces rejestracji kont wg systemu WSZYSTKIE WYPŁATY NA JEDEN NR RACHUNKU I TYLKO NA TWOJE NAZWISKO. Koniec całej operacji planowano na kwiecień 2014. Zmiany w przepisach miały ograniczyć nadużycia jakich dopuszczało się wielu cudzoziemców, ale nie tylko …

Wróć do wszystkich artykułów
""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy`
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder