KINDGEBONDENBUDGET Z HOLANDII

Uzyskaj dodatek na dzieci nawet 5496 Eur

KINDGEBONDENBUDGET Z HOLANDII

Uzyskaj dodatek na dzieci nawet 5496 Eur

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE 

a otrzymasz mailem odpowiednie formularze
Trwa wczytywanie
 • null
  INFORMACJE

Twoje dzieci mają poniżej 18 lat i miałeś przyznany zasiłek rodzinny z Holandii ? Możesz starać się o dodatkowe pieniądze w postaci Kindgebondenbudget (dodatku dla dzieci).

Za aktualny rok  wniosek możesz składać w każdej chwili. Za rok 2023 wniosek można składać do 1 września 2024 lub w ramach zasiłku z SVB.

Czas oczekiwania na dodatek zdrowotny wynosi średnio 2 lub 3 miesiące.

Dodatek na dzieci zależy od dochodu, wieku dzieci, ilości dzieci, sytuacji rodzinnej. Przykładowo za rok 2023 rodzina z 1 dzieckiem otrzyma  roczny dodatek 1644 eur, z dwójką dzieci 3180 eur, a jako samotny rodzic od 5496 Eur.

Może się zdarzyć, że urząd automatycznie przyznał Ci już dodatek, wraz z zasiłkiem rodzinnym Kinderbijslag. Wtedy nie ma potrzeby składania wniosku o dodatek.

Oprócz tego dodatku, możesz się ubiegać o dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, jak również otrzymać zasiłek rodzinny, zwrot podatku lub rozłąkę.

Jeśli chcesz się rozliczyć, przejdź do zakładki KROK PO KROKU.

 • null
0
EUR
Najwyższy zwrot jaki uzyskał nasz klient
0
DNI
Najkrótszy czas oczekiwania na zwrot podatku
0
LATA rozliczamy podatki
0
WNIOSKÓW mamy za sobą
 • null
  KROK PO KROKU

1. Przygotuj potrzebne dokumenty i dane personalne

 • kopia paszportu lub dowodu osobistego (tylko wtedy gdy nie masz konta w Holandii), SOFI numer
 • kopia Jaaropgave lub salaris za poprzedni rok; za aktualny rok nic
 • konto bankowe holenderskie lub polskie (inne) ale w formie IBAN

2. Wypełnij zlecenie

Skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie – wówczas my wyślemy do Ciebie wypełnione zlecenie.

3. Dokonaj wpłaty wg cennika i odeślij dokumenty

Dokonaj wpłaty za usługę a my zamówimy dla Ciebie druk z urzędu, który otrzymasz w ciągu 4-6 tygodni. Podpisany druk odeślij pocztą wraz ze zleceniem na nasz adres. Jeśli zaś dziecko ma swój BSN numer, wówczas obejdzie się bez powyższej procedury.

4. Gotowe

W ciągu 2 miesięcy otrzymasz z urzędu decyzję KINDGEBONDENBUDGET Voorschotbeschikking oraz pieniądze na swoje konto.
Jeśli nie jesteś pewny w jakiej wysokości otrzymasz dodatek, czy spełniasz wszystkie warunki i czy możesz uzyskać więcej pieniędzy, skontaktuj się z nami. Ułatwimy Ci podjęcie decyzji.
Dla swojego dobra przeczytaj pytania i odpowiedzi w zakładce CZĘSTE PYTANIA. Znajdziesz tam wszystkie dodatkowe informacje na ten temat. Będą Ci pomocne.
Oprócz tego dodatku, możesz się ubiegać o dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, jak i również otrzymać zasiłek rodzinny , zwrot podatku lub rozłąkę.

 • null
  CZĘSTE PYTANIA
Czy mam prawo do KINDGEBONDENBUDGET?
Jeśli Twoje dzieci nie przekroczyły 18 lat, Twój dochód nie przekroczył około 40000 euro oraz miałeś przyznany zasiłek rodzinny Kinderbijslag, masz prawo otrzymać dodatek dla dzieci KINDGEBONDENBUDGET.
Jak długo czekam na dodatek dla dzieci?
Około 2-3 miesiące.
W jakim terminie musze złożyć wniosek?
Jeśli chcesz złożyć wniosek za aktualny rok, możesz to zrobić w każdej chwili. Za rok poprzedni, należy złożyć do 1 września kolejnego roku.
Jak wysoki może być dodatek na dzieci?
Wysokość zależy od dochodu, wieku dzieci, ilości dzieci. Im wyższy dochód, tym niższy dodatek. Przy dochodzie mniejszym od 28897 Euro możesz otrzymać maksymalny dodatek , powyżej tej kwoty dodatek maleje stopniowo aż do zera. Za rok może to być od 1644 euro do kilku tysięcy Euro.
Otrzymałem białe koperty i nie mam pojęcia co z tym zrobić?
Nie wiesz co to jest, zgłoś się do nas – zrób skan lub zdjęcie i wyślij do nas mailem albo prześlij do nas kserokopię pocztą.
Jak dowiem się o przyznaniu dodatku?
Drogą pocztową otrzymasz z holenderskiego urzędu Belastingdienst/Toeslagen białą kopertę a w niej decyzję o nazwie Voorschotbeschikking Toeslagen. W miejscu TE OTVANGEN podawana jest kwota jaką otrzymasz. Za poprzedni rok będzie to kwota jednorazowa, za aktualny będziesz otrzymywać miesięcznie 1/12 kwoty rocznej.
Czy do rozliczenia mogę podać konto bankowe innej osoby?
Nie. 1 grudnia 2013 urząd holenderski wprowadził nowe rozwiązanie dotyczące rachunków bankowych. W poprzednich latach bardzo często urząd dokonywał zwrotów na niewłaściwe konto bankowe (np. należące do firmy podatkowej lub osób trzecich zamiast do własciciela podatku). Celem zmian jest poprawa tej sytuacji i ograniczenie do minimum reklamacji, dlatego nie wolno już podawać konta kolegi, mamy czy biura podatkowego.
Co to jest Voorschotbeschikking Toeslagen?
Po otrzymaniu wniosku urząd wydaje decyzję zaliczkową tzw. Voorschotbeschikking Toeslagen. Jest to decyzja wstępna, która może się wielokrotnie zmieniać, ponieważ każda zmiana sytuacji osobistej podatnika (przerwa w pracy, wprowadzenie partnera fiskalnego) wpływa na wielkość dodatku, czyli jego ostateczną wysokość. Dlatego dopiero po określonym czasie urząd wydaje tzw. Definitieve Berekening czyli decyzję końcową, zawiera wyrównanie lub ewentualną dopłatę na rzecz urzędu.
Co zrobić jeśli urząd kazał mi zwrócić część albo całość dodatku – ile mam czasu na reklamację?
Masz tylko 6 tygodni od daty wydanej decyzji. Ważna jest data widniejąca u góry na Voorschotbeschikking/Definitieve Berekening a nie data otrzymania samej decyzji. W ciągu tego okresu urząd musi otrzymać zażalenie – inaczej odrzuci wszelkie skargi, zażalenie czy odwołanie.
Dlaczego dostałem dodatek na dzieci, mimo że nie składałem żadnego wniosku?
Kindgebondenbudget wypłacany jest automatycznie przez urząd podatkowy Belastingdienst, po tym jak otrzyma informacje z SVB, iż został przyznany zasiłek holenderski na dzieci Kinderbijslag. Zdarza się, jednak bardzo rzadko, że SVB wypłaca dodatek na dzieci razem z zasiłkiem rodzinnym w postaci tzw. Gezinsbijslag jedną kwotą. Mimo tego, są przypadki przypadki kiedy podatnik nie otrzymał dodatku, wówczas należy składać wniosek samodzielnie.
O czym należy bezwzględnie pamiętać?
Po pierwsze, jeśli przerwałeś pracę na dłużej niż miesiąc lub zakończyłeś pracę w Holandii, należy wstrzymać dodatek. Po drugie, w przypadku małżeństw/partnerów fiskalnych możliwe jest tylko jedno wspólne złożenie wniosku - jeśli złożyłeś dwa osobne wnioski, wówczas otrzymaną różnicę będziesz musiał oddać.
Muszę oddać KINDGEBONDENBUDGET – jak to zrobić?
Jeśli zapomniałeś poinformować urząd o zakończeniu pracy, po otrzymaniu decyzji wzywającej do zapłaty jesteś zobowiązany oddać nadpłaconą różnicę. Brak reakcji spowoduje naliczenie przez urząd odestek i kosztów wezwania. Pamietaj, że nie możesz anulować wezwania do zapłaty, możesz za to wystąpić z wnioskiem o rozłożenie długu na raty. Jeśli nie oddasz nadpłaty dobrowolnie, urząd może potrącić zaległości ze zwrotu podatku.
Jak można się dodzwonić do urzędu w Holandii?
Jeśli chcesz zasięgnąć dodatkowych informacji na własną rękę, możesz skorzystać z infolinii wybierając nr +31 55 5385385. Czynny od poniedziałku d czwartku w godz. 8.00 – 20.00 oraz w piątki w godz. 8.00-17.00 – rozmowy prowadzone są w jęz. niderladzkim, niemieckim i angielskim.
Czym różni się dodatek na dzieci KINDGEBONDENBUDGET i zasiłek rodzinny KINDERBIJSLAG?
Zasiłek rodzinny KINDERBIJSLAG wypłaca urząd SVB (odpowiednik MOPS w Polsce) i jest wypłacany kwartalnie. Natomiast dodatek na dzieci KINDGEBONDENBUDGET wypłacany jest co miesiąc przez urząd skarbowy w Holandii (Belastingdienst) i jest dodatkiem do zasiłku (zależy od dochodu). Czasem wypłatę dodatku przejmuje SVB i wypłaca łącznie pod postacią GEZIJNSBIJSLAG.
""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy`
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder