Rozlicz z nami podatek i odzyskaj nawet 4586 Euro

ZWROT PODATKU Z NIEMIEC

Rozlicz z nami podatek i odzyskaj nawet 4586 Euro

ZWROT PODATKU Z NIEMIEC

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE 

a otrzymasz mailem odpowiednie formularze
Trwa wczytywanie
 • null
  INFORMACJE

Rozliczenie podatku z Niemiec możesz składać za ostatnie 4 lata bez względu na wysokość zwrotu. Czas oczekiwania na zwrot wynosi średnio od 2 do 6 miesięcy.

Aby otrzymać zwrot podatku za pracę w Niemczech, musisz posiadać kartę podatkową od pracodawcy (Lohnsteuerbescheinigung), ewentualnie ostatni pasek z wypłaty (Lohnabrechnung).

Możesz odliczyć wysokie ulgi – na dzieci, przejazdy, mieszkanie oraz inne.  Co dają ulgi ? Sprawdź – zwrot może wynieść kilka tysięcy euro. Przy dochodach powyżej 9 000 euro, najlepiej wybrać rozliczenie wspólne z małżonkiem(-ką). W ten sposób uzyskasz maksymalny zwrot podatku. Wysokość zwrotu obliczysz w OBLICZ PODATEK.

 • O ile nie miałeś wezwania z urzędu niemieckiego, wnioski możesz składać cały rok. Od roku 2016 obligatoryjny termin mija 31 lipca.
 • Jeżeli pracodawca nie wydał ci karty podatkowej, postaramy się ją dla Ciebie zdobyć.

Przy okazji wniosku o zwrot podatku z Niemiec, możesz się ubiegać o zasiłek rodzinny Kindergeld oraz zapomogę Elterngeld.

Cena za rok – 250 zł.

Jeśli chcesz rozliczenie podatku z Niemiec, przejdź do zakładki KROK PO KROKU.

0
EUR
Najwyższy zwrot jaki uzyskał nasz klient
0
DNI
Najkrótszy czas oczekiwania na zwrot podatku
0
LAT
Od tylu lat rozliczamy podatki
0
WNIOSKÓW
Do teraz wypełniliśmy ponad milion wniosków
 • null
  KROK PO KROKU

1.Zwrot podatku z Niemiec dokumenty

 • Oryginalny Lohnsteuerbesheinigung (karta podatkowa), jeśli dostawałeś w Niemczech chorobowe bezrobotne, Elterngeld – dołącz decyzje z Arbeitsamtu lub Krankenkasse.
 • Zaświadczenie EU/EWR o dochodach w Polsce z Urzędu Skarbowego. Jeśli masz współmałżonka, wpisz jego dane na zaświadczeniu.
 • Konto niemieckie (KTO/BLZ), jeśli polskie lub inne to tylko w formie IBAN.

2.Wypełnij zlecenie

Pobierz komplet dokumentów. Możesz je wypełnić na komputerze, a potem wydrukować Jeśli nie chcesz tego robić na własną rękę, skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie – wówczas my wyślemy do Ciebie wypełnione zlecenie.

3.Dokonaj wpłaty 250 zł (całkowity koszt) i odeślij dokumenty

4.Gotowe

Po okresie kilku miesięcy otrzymasz z urzędu decyzję o zwrocie podatku (Steuerbescheid) oraz pieniądze na swoje konto.
Jeśli nie jesteś pewny jaki otrzymasz zwrot podatku za pracę w Niemczech, czy spełniasz wszystkie warunki i czy możesz uzyskać więcej pieniędzy, skontaktuj się z nami. Ułatwimy Ci podjęcie decyzji.
Dla swojego dobra przeczytaj pytania i odpowiedzi w zakładce CZĘSTE PYTANIA. Znajdziesz tam wszystkie dodatkowe informacje na ten temat m.in.: zwrot podatku z Niemiec dokumenty. Będą Ci pomocne.
Przy okazji wniosku rozliczenie podatku z Niemiec, możesz się ubiegać o zasiłek rodzinny Kindergeld oraz zapomogę Elterngeld.

 • null
  CZĘSTE PYTANIA
Czy i w jakim terminie muszę się rozliczyć z podatku w Niemczech?
Jeśli jesteś zameldowany w Niemczech, to masz obowiązek złożyć rozliczenie podatku a termin mija 31 lipca każdego roku. Pozostałe osoby nie mają takiego obowiązku – robią to dobrowolnie, żeby otrzymać zwrot podatku albo uzyskać zasiłek Kindergled.
Jak wysoki zwrot otrzymuje się z Niemiec?
Zależy od wielkości potrąceń dokonanych przez pracodawcę. Oprócz tego, wpływ mają zastosowane odliczenia od dochodu (rachunki za mieszkanie, paliwo itp.), jak również inne uzyskane dochody np. w Holandii czy w Polsce.
Czy może się okazać, że nie otrzymam zwrotu podatku?
Jeśli pracowałeś ciągiem mniej niż 183 dni w Niemczech i zarobiłeś poza Niemcami (np. w Polsce) w roku podatkowym powyżej 4002 Euro lub przy składaniu dokumentów razem z żoną kwota przekroczyła 8004 Euro, wówczas nie masz prawa do ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku.
Jak długo czekam na zwrot podatku z Niemiec?
Przeważnie do 2-6 miesięcy.
Za który rok mogę składać wniosek o zwrot podatku z Niemiec?
Za ostatnie 4 lata.
Jak dowiem się o przyznanym zwrocie?
Drogą pocztową otrzymasz z niemieckiego urzędu Finanzamt kopertę a w niej decyzję o nazwie Steuerbescheid. W miejscu GUTHABEN podana jest kwota jaką otrzymasz.
Co to jest Lohnsteuerbescheinigung?
Jest to karta podatkowa, którą wydaje pracodawca niemiecki. Służy do rozliczenia podatku niemieckiego. Najczęściej ma postać kartki formatu A4 – "AUSDRUCK VON ELEKTRONISCHE LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG".
Co to jest Lohnsteuerbescheinigung?
Jest to karta podatkowa, którą wydaje pracodawca niemiecki. Służy do rozliczenia podatku niemieckiego. Najczęściej ma postać kartki formatu A4 – "AUSDRUCK VON ELEKTRONISCHE LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG".
Czy mam prawo do ulgi na dzieci, rozłąki, innych odliczeń w Niemczech?
Tak zwana rozłąka nie istnieje w Niemczech. Są za to inne ulgi . Najważniejsze (dotyczą tylko osób w związkach małżeńskich, względnie kawalerów posiadających własny dom/mieszkanie w Polsce) : koszty przejazdów POLSKA-NIEMCY (paragony za paliwo, bilety autokarowe itp.), rachunek za mieszkanie w Niemczech (Miete). Dodatkowo: zapomoga dla potrzębującego w formie darowizny (dowód w postaci np. przelewów do Polski, paragonu za wymianę waluty), opłacone składki na ZUS w Polsce, ulga na dzieci.
Otrzymałem chorobowe/bezrobotne/zapomogę Elterngeld – czy muszę to zgłosić do rozliczenia?
Tak, obowiązkowo musisz ujawnić wysokość zasiłku chorobowego z Krankenkasse, wysokość zasiłku bezrobotnego z Arbeitsamt, czy Elterngeld z Familienkasse. Zasiki te mają wpływ na wysokośc zwrotu podatku i nie należy i nich zapominać składając rozliczenie.
Kiedy potrzebuję zaświadczenie o dochodach w Polsce a kiedy zameldowanie z Polski?
Najlepiej , każdorazowo przy rozliczeniu w Niemczech załatwić ZAŚWIADCZENIE UE/EOG [EU/EWR] o dochodach (jeśli były zerowe, to również) z polskiego urzędu skarbowego. Zameldowanie (raczej Zaświadczenie o stanie rodziny w Polsce) potrzebujesz tylko wtedy, gdy chcesz wykazać dzieci.
Co to jest STEUERBESCHEID?
Jest to decyzja o ustanowieniu należnego podatku w Niemczech, którą każdy rozliczający się podatnik otrzymuje po rozpatrzeniu zeznania podatkowego.
Czy do rozliczenia mogę podać konto bankowe innej osoby?
Najlepiej, żebyś Ty był właścicielem. Urząd niemiecki niechętnie przelewa pieniądze na konto innej osoby (nawet rodziny).
Czy lepiej rozliczyć się z wspólnie z małżonkiem?
W przypadku znacznego dochodu np. od 9000 Euro w górę, najlepiej złożyć wspólne rozliczenie. Wówczas dołączasz zaświadczenie z polskiego Urzędu Skarbowego tzw. ZAŚWIADCZENIE UE/EOG [EU/EWR] obojga małżonków. Podspisujecie się razem na zeznaniu podatkowym.
Co zrobić jeśli otrzymałem za mały zwrot – ile mam czasu na reklamację?
Masz tylko 1 miesiąc od daty wydanej decyzji. Ważna jest data widniejąca u góry na Steuebescheid , a nie data otrzymania samej decyzji. W ciągu tego okresu urząd musi otrzymać zażalenie – inaczej odrzuci wszelkie skargi, zażalenie czy odwołanie.
Jak można się dodzwonić do urzędu w Niemczech?
W Niemczech nie ma jednego urzędu dla wszystkich osób. System podobny jest do polskiego. Jeśli chcesz zasięgnąć dodatkowych informacji na własną rękę, musisz wiedzieć pod jaki urząd podlegasz. Poza tym jest Ci potrzebny numer podatkowy STEUERNUMMER lub/i numer identyfikacyjny ID.
Moje rozliczenie znajduje się w urzędzie ORANIENBURG – dlaczego tak długo czekam na zwrot?
Jeśli pracowałeś dla polskiej firmy budowlanej na terenie Niemiec, wówczas Twoje rozliczenie kierowane jest do urzędu skarbowego w Oranienburgu. Niestety, urząd ten jest znany z opóźnień, ponieważ jako jedyny zajmuje się polskimi firmami z branży budowalnej.
Aktualna umowa między Polską a Niemcami i nakazu rozliczania się w Polsce z dochodów zagranicznych.
Jeśli jesteś zameldowany na stałe w Polsce musisz się rozliczyć z dochodu otrzymanego za granicą na polskim PIT-36 + PIT ZG. WAŻNE!!! Nie rozliczenie się z Niemcami nie zwalnia z obowiązku rozliczania się w Polsce!
Czy wraz ze zwrotem podatku otrzymam zasiłek rodzinny Kindergeld?
O Kindergeld musisz się starać osobno. Nie jest związany w jakikolwiek sposób z rozliczeniem podatku. Patrz zakładka KINDERGELD.
""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy`
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder