Odzyskaj dodatek zdrowotny

nawet 1848 Eur!

ZORGTOESLAG Z HOLANDII

Odzyskaj dodatek zdrowotny

nawet 1848 Eur!

ZORGTOESLAG Z HOLANDII

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE 

a otrzymasz mailem odpowiednie formularze
Trwa wczytywanie
 • null
  INFORMACJE

Ukończyłeś 18 lat i opłacasz składki zdrowotne ? Możesz starać się o dodatkowe pieniądze w postaci “Zorgtoeslag”.

Za aktualny rok  wniosek możesz składać w każdej chwili. Za rok 2023 do 1 września 2024. Najlepiej jednak składać wniosek od razu po podjęciu pracy (ubezpieczenia).

Czas oczekiwania na dodatek zdrowotny wynosi średnio 2 lub 3 miesięce – za bieżący rok, ale za poprzedni obecnie o dłużej – do roku czasu.

Wysokość dodatku za 2023 wynosi nawet 1848 euro (154 eur  miesięcznie) w przypadku osoby samotnej, a w przypadku małżeństw do 3180 Euro (265 eur/1m-c).

Oprócz tego dodatku, możesz się ubiegać o specjalny dodatek na dzieci, jak również otrzymać zasiłek rodzinny , zwrot podatku lub rozłąkę.

Jeśli chcesz się rozliczyć, przejdź do zakładki KROK PO KROKU.

 • null
0
EUR Najwyższy zwrot jaki uzyskał nasz klient
0
DNI Najkrótszy czas oczekiwania na zwrot podatku
0
LAT rozliczamy podatki
0
WNIOSKÓW Wykonaliśmy do tej pory
 • null
  KROK PO KROKU

1. Przygotuj potrzebne dokumenty i dane personalne

 • kopia paszportu lub dowodu osobistego, SOFI numer
 • kopia polisy ubezpieczeniowej  (jeśli nie posiadasz, pomożemy w zdobyciu)
 • kopia Jaaropgave lub salaris za poprzedni rok; za aktualny rok nic
 • konto bankowe holenderskie lub polskie (inne) ale w formie IBAN

2. Wypełnij zlecenie

Skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie – wówczas my wyślemy do Ciebie wypełnione zlecenie.

3. Dokonaj wpłaty wg cennika https://azdoradztwo.pl/cennik-nl/ i odeślij dokumenty

Dokonaj wpłaty za usługę, a my zamówimy dla Ciebie druk z urzędu, który otrzymasz w ciągu 4-6 tygodni. Podpisany odeślij wraz ze zleceniem na nasz adres.

4. Gotowe

W ciągu kilku miesięcy otrzymasz z urzędu decyzję ZOORGTOESLAG Voorschotbeschikking oraz pieniądze na swoje konto.
Jeśli nie jesteś pewny w jakiej wysokości otrzymasz dodatek, czy spełniasz wszystkie warunki i czy możesz uzyskać więcej pieniędzy, skontaktuj się z nami. Ułatwimy Ci podjęcie decyzji.
Dla swojego dobra przeczytaj pytania i odpowiedzi w zakładce CZĘSTE PYTANIA. Znajdziesz tam wszystkie dodatkowe informacje na ten temat. Będą Ci pomocne.
Oprócz tego dodatku, możesz się ubiegać o specjalny dodatek na dzieci, jak i również otrzymać zasiłek rodzinny, zwrot podatku lub rozłąkę.

 • null
  CZĘSTE PYTANIA
czy mam prawo do ZORGTOESLAGU?
Jeśli podjąłeś pracę w Holandii to musiałeś podlegać pod system obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Tym samym, musiałeś opłacać składki (z reguły robił to Twój pracodawca). Jeśli masz więcej niż 18 lat i Twój dochód nie przekroczył 27012 eur (w roku 2016) , masz prawo otrzymać dodatek do ubezpieczenia, o ile złożysz wniosek.
Jak długo czekam na Zorgtoeslag?
Zwykle - około 2-3 miesiące. Od roku 2014 urząd miewa opóźnienia - zatem może być dłużej.
W jakim terminie muszę złożyć wniosek?
Jeśli chcesz złożyć wniosek za aktulany rok, możesz to zrobic w każdej chwili. Za rok 2016 masz czas aż do 1 września 2017 roku, za rok obecny w każdej chwili .
Jak wysoki może być dodatek z Holandii?
Wysokość zależy od dochodu. Im wyższy dochód, tym niższy dodatek. Dodatek zdrowotny za cały rok 2016 wynosi max. 996 eur w przypadku osoby samotnej, max. 1896 eur w przypadku małżeństw. Za rok 2017 kwoty te odpowiednio wynoszą max. 1056 eur i 2040 eur. Jeśli chcesz dokładnie wyliczyć kwotę jaka Ci przysługuje wejdź w OBLICZ PODATEK
Otrzymałem białe koperty i nie mam pojęcia co z tym zrobić?
Nie wiesz co to jest, zgłoś się do nas – zrób skan lub zdjęcie i wyślij do nas mailem albo prześlij do nas kserokopię pocztą.
Jak dowiem się o przyznaniu dodatku?
Drogą pocztową otrzymasz z holenderskiego urzędu Belastingdienst/Toeslagen białą kopertę a w niej decyzję o nazwie Voorschotbeschikking Toeslagen. W miejscu TE OTVANGEN podawana jest kwota jaką otrzymasz. Za poprzedni rok będzie to kwota jednorazowa, za aktualny będziesz otrzymywać miesięcznie 1/12 kwoty rocznej.
Czy do rozliczenia mogę podać konto bankowe innej osoby?
Nie. 1 grudnia 2013 urząd holenderski wprowadził nowe rozwiązanie dotyczące rachunków bankowych. W poprzednich latach bardzo często urząd dokonywał zwrotów na niewłaściwe konto bankowe (np. należące do firmy podatkowej lub osób trzecich zamiast do własciciela podatku). Celem zmian jest poprawa tej sytuacji i ograniczenie do minimum reklamacji, dlatego nie wolno już podawać konta kolegi, mamy czy biura podatkowego.
Co to jest Voorschotbeschikking Toeslagen?
Po otrzymaniu wniosku urząd wydaje decyzję zaliczkową tzw. Voorschotbeschikking Toeslagen. Jest to decyzja wstępna, która może się wielokrotnie zmieniać, ponieważ każda zmiana sytuacji osobistej podatnika (przerwa w pracy, wprowadzenie partnera fiskalnego) wpływa na wielkość dodatku, czyli jego ostateczną wysokość. Dlatego dopiero po określonym czasie urząd wydaje tzw. Definitieve Berekening czyli decyzję końcową, zawiera wyrównanie lub ewentualną dopłatę na rzecz urzędu.
Co zrobić jeśli urząd kazał mi zwrócić część albo całość dodatku – ile mam czasu na reklamację?
Masz tylko 6 tygodni od daty wydanej decyzji. Ważna jest data widniejąca u góry na Voorschotbeschikking/Definitieve Berekening a nie data otrzymania samej decyzji. W ciągu tego okresu urząd musi otrzymać zażalenie – inaczej odrzuci wszelkie skargi, zażalenie czy odwołanie.
Pracowałem 2 miesiące w Holandii, a otrzymałem dodatek tylko za 1 miesiąc - dlaczego?
Dodatek jest liczony tylko za miesiąc, w którym miałeś umowę o pracę w dniu 1-go danego miesiąca. Np. jeśli podjęliśmy pracę (a tym samym ubezpieczenie) z dniem 15-go września, zakończyliśmy ją 20-go października, to tylko październik będzie jedynym płatnym miesiącem.
O czym należy bezwzględnie pamiętać?
Po pierwsze, jeśli przerwałeś pracę na dłużej niż miesiąc lub zakończyłeś pracę w Holandii, należy wstrzymać dodatek. Po drugie, w przypadku małżeństw/partnerów fiskalnych możliwe jest tylko jedno wspólne złożenie wniosku - jeśli złożyłeś dwa osobne wnioski, wówczas otrzymaną różnicę będziesz musiał oddać.
Muszę oddać ZORGTOESLAG – jak to zrobić?
Jeśli zapomniałeś poinformować urząd o zakończeniu pracy, po otrzymaniu decyzji wzywającej do zapłaty jesteś zobowiązany oddać nadpłaconą różnicę. Brak reakcji spowoduje naliczenie przez urząd odestek i kosztów wezwania. Pamietaj, że nie możesz anulować wezwania do zapłaty, możesz za to wystąpić z wnioskiem o rozłożenie długu na raty. Jeśli nie oddasz nadpłaty dobrowolnie, urząd może potrącić zaległości ze zwrotu podatku.
Jak można się dodzwonić do urzędu w Holandii?
Jeśli chcesz zasięgnąć dodatkowych informacji na własną rękę, możesz skorzystać z infolinii wybierając nr +31 55 5385385. Czynny od poniedziałku d czwartku w godz. 8.00 – 20.00 oraz w piątki w godz. 8.00-17.00 – rozmowy prowadzone są w jęz. niderladzkim, niemieckim i angielskim.
""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy`
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder