ZWROT PODATKU Z AUSTRII

Rozlicz z nami podatek i odzyskaj nawet 2773 Euro

ZWROT PODATKU Z AUSTRII

Rozlicz z nami podatek i odzyskaj nawet 2773 Euro

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE 

a otrzymasz mailem odpowiednie formularze
Trwa wczytywanie
 • null
  INFORMACJE

Rozliczenie możesz składać za ostatnie 5 lat bez względu na wysokość zwrotu. Czas oczekiwania na zwrot wynosi średnio od 2 do 6 miesięcy. Możesz odzyskać nawet 2773 Eur i to w 1 dzień ! Nie wierzysz ?  Sprawdź jeden z naszych przypadków.

 • Żeby otrzymać zwrot podatku z Austrii, musisz posiadać kartę podatkową od pracodawcy (Lohnzettel), ewentualnie jakiś pasek z wypłaty (Lohnabrechnung).
 • Możliwe do odliczenia wysokie ulgi – na dzieci, przejazdy, mieszkanie oraz inne.
 • O ile nie miałeś wezwania z urzędu austriackiego, wnioski możesz składać przez cały rok. Obligatoryjny termin mija 30 września każdego roku.
 • Jeżeli pracodawca nie wydał ci karty podatkowej, postaramy się ją dla Ciebie zdobyć.

Przy okazji wniosku o zwrot podatku, możesz się ubiegać o zasiłek rodzinny Familienbeihilfe.

Cena za rok – 250 zł

0
EUR
Najwyższy zwrot jaki uzyskał nasz klient
0
DNI
Najkrótszy czas oczekiwania na zwrot podatku
0
LAT
Od tylu lat rozliczamy podatki
0
WNIOSKÓW
Do teraz wypełniliśmy ponad milion wniosków
 • null
  KROK PO KROKU

1. Przygotuj potrzebne dokumenty i dane personalne

 • kopia Lohnzettel (karta podatkowa), jeśli dostawałeś w Austrii chorobowe lub bezrobotne dołącz decyzje z odpowiedniej instytucji
 • Zaświadczenie EU/EWR o dochodach w Polsce z Urzędu Skarbowego. Jeśli masz współmałżonka, wpisz jego dane na zaświadczeniu.
 • Konto tylko w formie IBAN

2. Wypełnij zlecenie

Pobierz komplet dokumentów. Jeśli nie chcesz ich wypełniać na własną rękę, skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie – wówczas my wyślemy do Ciebie wypełnione zlecenie.

3. Dokonaj jednorazowej wpłaty 200 zł lub 250 zł i odeślij dokumenty

4. Gotowe

Po okresie kilku miesięcy otrzymasz z urzędu decyzję o zwrocie podatku (Einkommensteuerbescheid) oraz pieniądze na swoje konto.
Jeśli nie jesteś pewny jaki otrzymasz zwrot podatku z Austrii, czy spełniasz wszystkie warunki i czy możesz uzyskać więcej pieniędzy, skontaktuj się z nami. Ułatwimy Ci podjęcie decyzji.
Dla swojego dobra przeczytaj pytania i odpowiedzi w zakładce CZĘSTE PYTANIA. Znajdziesz tam wszystkie dodatkowe informacje na ten temat. Będą Ci pomocne.
Przy okazji wniosku o zwrot podatku, możesz się ubiegać o zasiłek rodzinny Familienbeihilfe.

 • null
  CZĘSTE PYTANIA
Czy i w jakim terminie muszę się rozliczyć z podatku w Austrii?
Jeśli jesteś zameldowany w Austrii, to masz obowiązek złożyć rozliczenie podatku najpóźniej 30 września każdego roku. Pozostałe osoby nie mają takiego obowiązku – robią to dobrowolnie, żeby otrzymać zwrot podatku.
Jak wysoki zwrot otrzymuje się z Austrii?
To też zależy od wielkości potrąceń dokonanych przez pracodawcę. Oprócz tego, wpływ mają zastosowane odliczenia od dochodu (rachunki za mieszkanie, paliwo, ulgi na dzieci itp.).
Czy może się okazać, że nie otrzymam zwrotu podatku?
Jeśli pracowałeś ciągiem mniej niż 183 dni w Austrii i zarobiłeś w Polsce powyżej 10000 Euro, wówczas nie masz prawa do ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku.
Jak długo się czekam na zwrot podatku z Austrii?
Średnio do 2-6 miesięcy.
Za który rok mogę składać wniosek o zwrot podatku z Austrii?
Za ostatnie 5 lat.
Jak dowiem się o przyznanym zwrocie?
Drogą pocztową otrzymasz z austriackiego urzędu Finanzamt kopertę a w niej decyzję o nazwie Einkommensteuerbescheid. W miejscu GUTHABEN podawana jest kwota jaką otrzymasz.
Co to jest Lohnzettel?
Jest to karta podatkowa, którą wydaje austriacki pracodawca. Służy do rozliczenia podatku. Najczęściej ma postać kartki formatu A4.
Co to jest Lohnzettel?
Tak zwana rozłąka nie istnieje w Austrii. Za to są inne ulgi . Najważniejsze to: koszty przejazdów POLSKA-AUSTRIA (paragony za paliwo, bilety autokarowe itp.), rachunek za mieszkanie w Austrii (Miete).
Dwa powyżej dotyczy tylko osób zamężnych lub względnie kawalerów posiadających własny dom/mieszkanie w Polsce: ulga na dzieci oraz dla rodzin wielodzietnych, ulga na małżonka.
Otrzymałem chorobowe/bezrobotne/urlopowe– czy muszę to zgłosić do rozliczenia?
Tak, obowiązkowo musisz ujawnić wysokość zasiłku chorobowego a Austrii, wysokość zasiłku bezrobotnego, czy wypłatę urlopu z BUAK. Zasiki te mają wpływ na wysokośc zwrotu podatku i nie należy i nich zapominać składając rozliczenie.
Kiedy potrzebuję zaświadczenie o dochodach w Polsce a kiedy zameldowanie z Polski?
Najlepiej, każdorazowo przy rozliczeniu w Austrii przedstawić ZAŚWIADCZENIE EU/EWR o dochodach (jeśli były zerowe, to również) z polskiego urzędu skarbowego. Zameldowanie (raczej Zaświadczenie o stanie rodziny w Polsce) potrzebujesz tylko wtedy, gdy chcesz wykazać dzieci.
Co to jest EINKOMMENSTEUERBESCHEID?
Jest to decyzja o ustanowieniu należnego podatku w Austrii, którą każdy rozliczający się podatnik otrzymuje po rozpatrzeniu zeznania podatkowego.
Czy do rozliczenia mogę podać konto bankowe innej osoby?
Tak, nie ma to żadnego znaczenia.
Czy lepiej rozliczyć się z wspólnie z małżonkiem?
Nie istnieje w Austrii wspólne rozliczenie i nie podsujecie się razem na zeznaniu podatkowym. Ale w przypadku znacznego dochodu np. od 11 000 Euro najlepiej dołączyć zaświadczenie z polskiego Urzędu Skarbowego tzw. ZAŚWIADCZENIE EU/EWR od obojga małżonków, bo wówczas masz prawo do specjalnych ulg „małżeńskich”.
Co zrobić jeśli otrzymałem za mały zwrot – ile mam czasu na reklamację?
Masz tylko 1 miesiąc od daty wydanej decyzji. Ważna jest data widniejąca u góry na Einkommensteuebescheid , a nie data otrzymania samej decyzji. W ciągu tego okresu urząd musi otrzymać zażalenie – inaczej odrzuci wszelkie skargi, zażalenie czy odwołanie.
Jak można się dodzwonić do urzędu w Austrii?
W Austrii nie ma jednego urzędu dla wszystkich osób. System podobny jest do polskiego. Jeśli chcesz zasięgnąć dodatkowych informacji na własną rękę, musisz wiedzieć pod jaki urząd podlegasz. Poza tym jest Ci potrzebny numer podatkowy STEUERNUMMER lub/i VERSICHERUNGSNUMMER (VNR).
Aktualna umowa między Polską a Austrią i nakazu rozliczania się w Polsce z dochodów zagranicznych.
Jeśli jesteś zameldowany na stałe w Polsce musisz się rozliczyć z dochodu otrzymanego za granicą na polskim PIT-36 + PIT ZG. WAŻNE!!! Nie rozliczenie się z Austrią nie zwalnia z obowiązku rozliczania się w Polsce!
Czy wraz ze zwrotem podatku otrzymam zasiłek rodzinny Familienbeihilfe?
O austriacki zasiłek rodzinny musisz się starać osobno. Nie jest związany w jakikolwiek sposób z rozliczeniem podatku. Patrz zakładka zasiłek rodzinny.
""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy`
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder