Uzyskaj Kindergeld- nawet 2328 Eur

ZASIŁEK RODZINNY Z NIEMIEC

Uzyskaj Kindergeld- nawet 2328 Eur

ZASIŁEK RODZINNY Z NIEMIEC

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE 

a otrzymasz mailem odpowiednie formularze
Trwa wczytywanie
 • null
  INFORMACJE

Jeśli pracowałeś na terenie Niemiec lub prowadziłeś tam firmę przez co najmniej pół roku i utrzymujesz dzieci do lat 25, możesz starać się o przyznanie zasiłku rodzinnego Kindergeld w Niemczech.

Wniosek możesz składać w każdej chwili – urząd nadpłaci Ci pieniądze za ostatnie 6  miesięcy od momentu jego złożenia, a później płaci co miesiąc.

Czas oczekiwania na przyznanie świadczeń rodzinnych wynosi średnio od 1 do 6 miesięcy, czasami proces trwa dłużej. Wysokość zasiłku zależy od wieku i ilości dzieci – wynosi od 194 Euro do 225 Eur na dziecko za każdy miesiąc. Rocznie przynajmniej 2328 Eur !!!

Przy okazji wniosku o zasiłek rodzinny w Niemczech, możesz się ubiegać o zwrot podatku oraz zapomogę Elterngeld.

Odpowiednie dokumenty możesz pobrać na końcu zakładki “krok po kroku”.

Cena za jeden rok – 350 zł.

 • null
  Pobierz zaświadczenie pracodawcy
 • null
  Pobierz zaświadczenie o składzie rodziny
 • null
  Pobierz zaświadczenie o nauce w szkole (tylko dzieci powyżej 18 lat)
0
EUR
Najwyższy zwrot jaki uzyskał nasz klient
0
DNI
Najkrótszy czas oczekiwania na zwrot podatku
0
LAT
Od tylu lat rozliczamy podatki
0
WNIOSKÓW
Do teraz wypełniliśmy ponad milion wniosków
 • null
  KROK PO KROKU

1.Kindergeld jakie dokumenty, co przygotować

 • kopia paszportu lub dowodu osobistego (obie strony) obojga małżonków
 • akt urodzenia dzieci, skrócony akt małżeństwa (wersje unijne), kopia zaświadczenia o zameldowaniu i wymeldowaniu w Niemczech, kopia umowy najmu mieszkania w Niemczech oraz dowód opłaconych “Miete”
 • Arbeitsgeberbescheinigung czyli “zaświadczenie pracodawcy” [do pobrania poniżej] – najpierw potwierdź u swojego pracodawcy w Niemczech
 • zaświadczenie o składzie rodziny [patrz zlecenie od pobrania poniżej], względnie zaświadczenie o zameldowanie wszystkich członków rodziny w Polsce (wersja łumaczona na j. niemiecki)
 • przygotuj swój Identifikationsnummer czyli Steuer-ID (obowiązkowy od roku 2016), Sozialversicherungsnummer (jeśli jesteś ubezpieczony w Niemczech)
 • karty podatkowe Lohnsteuerbescheinigung oraz Bescheid (decyzje o zwrocie podatku) – z lat, za które ubiegasz się o zasiłek (maksymalnie 4 lata wstecz)
 • umowa o pracę w Niemczech “Arbeitsvertrag” oraz ostatnie 3 paski z wynagrodzenia tzw.”Lohnabrechnung”
 • ostatnią decyzję o przyznanym zasiłku rodzinnym w Polsce lub/i w Niemczech
 • jeśli dziecko ukończyło 18 lat – zaświadczenie o nauce w szkole [do pobrania poniżej]
 • Konto bankowe (IBAN i swift kod, nazwa i adres banku)

2. Wypełnij zlecenie

Pobierz komplet dokumentów. Jeśli nie chcesz ich wypełniać na własną rękę, skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie – wówczas my wyślemy do Ciebie wypełnione zlecenie.

3. Dokonaj wpłaty 350 zł i odeślij dokumenty

4. Gotowe

Po okresie kilku miesięcy otrzymasz z urzędu Familienkasse decyzję oraz pieniądze na swoje konto.
Jeśli nie jesteś pewny jak wysoki otrzymasz zasiłek rodzinny w Niemczech, czy spełniasz wszystkie warunki i czy możesz uzyskać więcej pieniędzy, skontaktuj się z nami. Ułatwimy Ci podjęcie decyzji.
Dla swojego dobra przeczytaj pytania i odpowiedzi w zakładce CZĘSTE PYTANIA. Znajdziesz tam wszystkie dodatkowe informacje na ten temat typu: kindergeld w Niemczech bądź kindergeld jakie dokumenty. Będą Ci pomocne.
Przy okazji wniosku o zasiłek rodzinny, możesz się ubiegać o zwrot podatku oraz zapomogę Elterngeld.

 • null
  CZĘSTE PYTANIA
Czy mogę ubiegać sie o zasiłek rodzinny gdy dziecko przebywa w Polsce?
Tak, nie ma znaczenia gdzie mieszkają twoje dzieci.
Jeśli moje dzieci otrzymywały zasiłek rodzinny w Polsce, to czy otrzymam za ten sam okres zasiłek w Niemczech?
Tak. Urząd niemiecki wypłaci różnicę między polskim i niemieckim zasiłkiem. W krajach Unii Europejskiej stosuje się takie rozwiązanie po to, aby uniknąć sytuacji w której pobierane są dwa zasiłki jednocześnie.
Jestem samotnie wychowującym rodzicem pracującym w Niemczech. Moje dzieci są pod opieką dziadków w Polsce. Czy mam prawo do zasiłku?
Nie. Prawo do zasiłku w tym przypadku ma dziadek lub babcia, ponieważ on/ona wychowuje dzieci. Aby oni mogli się starać o zasiłek, muszą być wspólnie zameldowani z dzieckiem
Czy otrzymam zasiłek na dzieci, które ukończyły 18 lat?
Tak, pod warunkiem, że się uczą, studiują i nie pracują więcej niż 20 godzin tygodniowo.Dodatkowo brany jest pod uwagę uzyskany dochód. W pewnych przypadkach przepisy przewidują pobieranie zasiłku rodzinnego na dzieci powyżej 25 roku życia, np. na dzieci kalekie i upośledzone.
Na które dzieci można wnioskować o Kindergeld?
Na dzieci własne, adoptowane oraz dzieci należące do współmałżonka z pierwszego małżeństwa.
Kto może ubiegać się o zasiłek rodzinny?
Od czerwca 2012 roku mogą to być: pracownicy zatrudnieni w niemieckiej firmie na niemieckich warunkach, pracownicy oddelegowani przez polską firmę do pracy w Niemczech, mających ubezpieczenie społeczne i zdrowotne opłacane w Polsce, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą zarejestrowaną w Polsce mających ubezpieczenie społeczne i zdrowotne opłacane w Polsce , a w Niemczech świadczą usługi i tam mają główne źródło dochodów, pracownicy sezonowi np. w rolnictwie.
Kto może ubiegać się o zasiłek rodzinny?
Kilka miesięcy, ale czasami bywa że dłużej , nawet rok – wszystko zależy jak szybko polskie urzędy (ROPS) potwierdzą dane osobowe osób zamieszkałych w Polsce. Od maja 2013 administracja niemiecka wprowadziła zmiany dotyczące rozpatrywania spraw Kindergeld dla poszczególnych krajów. Zmiana polega na przekazaniu dotychczasowych spraw jak i nowych wniosków, które dotychczas opracowywane były przez Familienkasse odpowiednie do zameldowania lub zatrudnienia podatnika, do Familienkasse w miejscowości Bautzen. Wobec tego wszyscy podatnicy niemieccy, którzy swoje rodziny posiadają w Polsce od maja 2013 przekierowywani są do Bautzen. Z tego też powodu dochodzi do wielu opóźnień i zawieszeń spraw naszych klientów, na co niestety nie mamy wszyscy większego wpływu
Dlaczego Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej ROPS kazał mi skompletować jakieś dokumenty?
Składanie wniosku wiąże się z odwiedzaniem innych urzędów w Polsce – Urzędu Miasta czy Regionalnego Ośrdoka Polityki Społecznej (ROPS). Ten ostatni jest szczególnie odpowiedzialny za poświadczenie danych przed zagranicznym urzędem zasiłkowym. Większość spraw załatwia się korespondencyjnie. Zawsze kompletuje się akty urodzenia dzieci, akt małżeństwa, zameldowanie z Polski, decyzje o przyznanym/ nie przyznanym zasiłku w Polsce itp., kopie dowodów. Urząd wymaga od wnioskodawcy, w przypadku gdy nie otrzymuje/nie otrzymywał zasiłku w Polsce, złożenia wniosku w Polsce po to, by mieć zaświadczenie z jakiego powodu odmówiono polskiego zasiłku. Warto mieć już wcześniej, taką negatywną decyzję.
Jak dowiem się o przyznanym zasiłku?
Drogą pocztową otrzymasz kopertę z decyzją z urzędu Familienkasse z odpowiednim uzasadnieniem, co Ci przysługuje, w jakiej kwocie i na które dziecko.
Jakiej wysokości należy mi się zasiłek?
Kwota przysługująca na każde dziecko, w zależności od liczby dzieci:
na 1-sze dziecko - 184 euro
na 2-gie dziecko - 184 euro
na 3-cie dziecko - 190 euro
na 4-te i każde kolejne dziecko - 215 euro
Czy brak wspólnego zameldowania wraz z innym rodzicem spowoduje utratę zasiłku?
Jeśli rodzice dziecka są w związku małżeńskim i dziecko jest z tego związku, brak wspólnego meldunku nie spowoduje utraty prawa do zasiłku Kindergeld. Zasiłek jest wypłacany temu rodzicowi, który wychowuje swoje dziecko w gospodarstwie domowym.
Mam przyznany już Kindergeld. Czy podczas pobytu na chorobowym wypłacanym przez Krankenkasse AOK, mam dalej prawo do zasiłku?
Tak. Tak długo, jak jesteś na chorobowym - max. 1,5 roku masz prawo do zasiłku.
Jestem po rozwodzie. Moje dziecko mieszka w domu byłej żony. Czy mam prawo do zasiłku?
Nie. Prawo do tego zasiłku w tym przypadku ma była żona, ponieważ ona wychowuje dzieci w swoim gospodarstwie domowym.
Mam zarejestrowaną firmę w Polsce, a w Niemczech świadczę usługi i tam mam główne źródło dochodów - uzyskam zasiłek?
Tak. Jeśli uzyskamy status podatnika nieograniczonego, tzn. spełnione są wymagane kryteria, to Kindergeld przysługuje.
Pracuję sezonowo w rolnictwie w Niemczech. Czy mam prawo do zasiłku?
Tak. Jeśli uzyskamy status podatnika nieograniczonego, tzn. spełnione są wymagane kryteria, to Kindergeld przysługuje za okres pracy w Niemczech.
Pracuję sezonowo w rolnictwie w Niemczech. Czy mam prawo do zasiłku?
Wtedy, gdy przyznano: niemieckie świadczenie na dziecko z ustawowego ubezpieczenia emerytalnego (Kinderzuschuss aus einer gesetzlichen Rentenversicherung), świadczenia w innym kraju porównywalne do wysokości Kindergeld (podobna kwota, więc nie ma różnicy między wysokością niemieckiego zasiłku a wysokością zasiłku w kraju, z którego jest już wypłacany).
""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy`
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder