Uzyskaj dodatkowy zwrot na dziecko

nawet 2152 Euro !

EXTRA ZWROT Z HOLANDII 

Uzyskaj dodatkowy zwrot na dziecko

nawet 2152 Euro !

EXTRA ZWROT Z HOLANDII 

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE 

a otrzymasz mailem odpowiednie formularze
Trwa wczytywanie
 • null
  INFORMACJE

Złóż korektę, aby uzyskać dodatkowo nawet 2152 Euro.

Pracowałeś w Holandii w latach 2013-2017 i utrzymujesz dziecko do 12 lat ? Prawdopodobnie masz prawo starać się dodatkowy zwrot podatku na dziecko.

Korektę zwrotu możesz składać cały rok za rok. UWAGA! Rok 2014 ulega przedawnieniu dnia 31.12.2019.

Aby uzyskać z Holandii tzw. EXTRA ZWROT NA DZIECKO musisz spełniać następujące warunki:

 • nie wypłacono Ci całego zwrotu podatku a Twój dochód w Holandii wyniósł ponad 4800 Eur.
 • Twoje dziecko w danym roku miało najwyżej 12 lat
 • nie rozliczałeś się wspólnie z małżonkiem lub partnerem czyli nie uzyskano rozłąki

Cena za jeden rok – 350 zł.

Jeśli nie wiesz, czy masz prawo do extra zwrotu, przejrzyj zakładkę CZĘSTE PYTANIA lub/i skontaktuj się z nami mailem: biuro@azdoradztwo.pl bądź telefonicznie 607 842 524.

0
EUR Najwyższy zwrot jaki uzyskał nasz klient
0
DNI
Najkrótszy czas oczekiwania na zwrot podatku
0
LAT
Od tylu lat rozliczamy podatki
0
WNIOSKÓW
Do teraz wypełniliśmy ponad milion wniosków
 • null
  KROK PO KROKU

1. Przygotuj potrzebne dokumenty i dane personalne.

 • akt urodzenie dziecka (unijny)
 • kopie decyzji końcowych Aanslag, względnie rozliczeń elektronicznych lub Jaaropgave

2. Wypełnij zlecenie

Pobierz komplet dokumentów. Możesz je wypełnić na komputerze, a potem wydrukować. Jeśli nie chcesz tego robić na własną rękę, skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie – wówczas my wyślemy do Ciebie wypełnione zlecenie.

3. Dokonaj jednorazowej wpłaty wg cennika i odeślij dokumenty

4. Gotowe

Po upływie kilku miesięcy otrzymasz z urzędu decyzję VERMINDERING lub pytania kontrolne, a dopiero potem pieniądze na podane konto (ewentualnie odpowiednie pismo z prośbą o potwierdzenie rachunku bankowego).
Jeśli nie jesteś pewny jaki otrzymasz zwrot, czy spełniasz wszystkie warunki i czy możesz uzyskać więcej pieniędzy, skontaktuj się z nami. Ułatwimy Ci podjęcie decyzji.
Dla swojego dobra przeczytaj pytania i odpowiedzi w zakładce CZĘSTE PYTANIA. Znajdziesz tam wszystkie dodatkowe informacje na ten temat. Będą Ci pomocne.

 • null
  CZĘSTE PYTANIA
Jakie są warunki aby otrzymać extra zwrot?
- nie wypłacono całego zwrotu !
- w danym roku nie było się zameldowanym w Holandii
- praca nie trwała cały rok (najlepiej od 4 do 11 miesięcy)
Należy udowodnić krótszy, aniżeli cały rok - okres pracy, czyli przedstawić Jaaropgave z widoczną datą pracy od ... do ... lub paski z wypłaty/umowę o pracę.
Jaką kwote mogę otrzymać? Co jest potrzebne do kalkulacji?
Decyzje Aanslag, względnie Jaaropgave lub wydruk z elektronicznego rozliczenia , okres pracy (dni, tygodnie itp. np. zestawienie od pracodawcy o przepracowanych okresie). Jeśli byłeś naszym klientem, to jesteśmy w stanie bez decyzji Aanslag określić dodatkowy zwrot.
Skąd jest dodatkowy zwrot? Czy jest legalny?
Tak - jest zgodny z prawem.
Zmiany w przepisach wprowadzone zostały niedawno, po precedensowym wyroku jaki zapadł w sądzie Breda. Wysokość dodatkowego zwrotu uzależniona jest przede wszystkim od okresu pobytu w Holandii lub ilości dni pracy oraz dochodu uzyskanego w Polsce. Na podstawie złożonej korekty i wdrażając odpowiednią procedurę, zmuszamy urząd do zmiany decyzji na korzyść pracownika.
Dlaczego urząd automatycznie nie poprawia wydanych wczesniej decyzji?
Bo nie ma takiego obowiązku. Jest to wyłącznie sprawa podatnika, który rozliczył się z podatku. Po 5 latach od zakończenia roku podatkowego, sprawa ulega przedawnieniu. To po stronie klienta leży zgłoszenie korekty.
Za jakie lata podatkowe można uzyskać dodatkowy zwrot?
Za lata 2010, 2011 i 2012. Do końca roku 2015 można składać korekty za rok 2010, a po 1.01.2016 przepada nam 2010, ale pozostaje 2011 i 2012.
Jaki jest okres oczekiwania?
Średni okres rozpatrywania korekty to 3-4 miesiące.
Czy dodatkowy zwrot ma jakiś związek z polskim rozliczeniem PIT w urzędzie skarbowym?
Zasadniczo nie ma. Aby jednak przyspieszyć proces otrzymania tego zwrotu, należy uzyskać zaśw. o polskich dochodach. W przypadku gdy składałeś PIT bez holenderskich dochodów, musisz złożyć korektę PIT-u. Jeśli jednak nie złożyłeś w ogóle zeznania PIT, wystarczy złożyć zeznanie PIT36 i dodatkowo wyjaśnić brak wcześniejszego rozliczenia w terminie.
Jakie dokumenty należy przedłożyć?
W pierwszej fazie wystarczą decyzje o zwrocie podatku Aanslag, względnie kopia rozliczenia elektronicznego oraz jakikolwiek dokument potwierdzający okres pracy. Urząd akceptuje tylko wiarygodne potwierdzenia okresów pracy. Do takich należą oficjalne dokumenty typu: Salarisspecificatie/Jaropgave z widoczną datą rozpoczęcia pracy i datą zakończenia pracy lub ilością dni [Loondagen, SWV dagen], druk E301/PD1 [potwierdzenie okresów ubezpieczenia na potrzeby emerytury czy innych zasiłków], zestawienie okresu pracy (dni lub tygodni w pracy w danym roku), potwierdzone przez pracodawcę. W przypadku gdy klient nie posiada Aanslag'u, musimy przedstawić Jaaropgave oraz znać kwotę otrzymanego wcześniej zwrotu. Za dodatkową opłatą, możemyzamówić duplikaty decyzji.
Jak wygląda procedura odzyskania dodatkowego zwrotu ?
Najpierw składamy korektę na podstawie przedłożonej dokumentacji. W zależności od przedłożonych dokumentów (ich wiarygodności) - urząd może, ale nie musi poprosić o dodatkowe wyjaśnienia oraz zażądać np.: zaświadczenie z urzędu skarbowego o dochodach za dany rok (np. druk EU/EWR). Formularze otrzymasz mailem lub w biurze. Jeśli jest możliwość (czyli mamy czas na złożenie korekty), warto załatwić od razu takowe zaświadczenie i dołączyć je do naszej korekty. W ten sposób przyspieszymy proces wydania decyzji oraz prawdopodobnie unikniemy dodatkowych pytań kontrolnych.
Czy napewno będzie taki zwrot, jaki podajemy w kalkulacji?
Ostateczny wynik może się nieco różnić od podanego w kalkulacji. Staramy się obliczać jak najdokładniej, ale zwykle jest to orientacyjny zwrot. Wynik zależny jest tylko i wyłącznie od ilości dni, ewentualnie od dochodu uzyskanego w Polsce i wypłaconej współmałżonkowi kwoty rozłąki.
""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy`
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder