Odzyskaj rozłąkowe-nawet 3070 EUR

HEFFINGSKORTING Z HOLANDII

Odzyskaj rozłąkowe- nawet 3070 Eur

HEFFINGSKORTING Z HOLANDII

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE 

a otrzymasz mailem odpowiednie formularze
Trwa wczytywanie
  • null
    INFORMACJE

Pracując w Holandii możesz starać się o tzw. rozłąkowe czyli dodatkowe pieniądze dla swojego współmałżonka lub partnera.

Taki wniosek możesz składać za ostatnie 5 lat. Czas oczekiwania na rozłąkowe wynosi średnio od 2 do 12 miesięcy.

Aby twój partner (współmałżonek) otrzymał rozłąkę, powinien mieć bardzo niskie lub zerowe dochody oraz mieć wspólny adres zamieszkania przez min. 6 miesięcy w danym roku. Nie może też osiągać żadnego dochodu w Holandii. Co ważne, powinien mieć własny BSN SOFI numer – jeśli go jeszcze nie posiada, pomożemy w jego uzyskaniu. Więcej informacji na o wniosku BSN SOFI znajdziesz tutaj.

Wysokość rozłąki zależy od roku urodzenia i roku podatkowego. Zatem maksymalnie: 

  • za rok 2023 przysługuje 3070 Euro (urodzeni przed 1963 r.) lub 0 Euro (urodzeni w i po 1963 r.) 
  • za rok 2022 przysługuje 2888 Euro (urodzeni przed 1963 r.) lub 193 Euro (urodzeni w i po 1963 r.)
  • za rok 2021 przysługuje 2837 Euro (urodzeni przed 1963 r.) lub  377 Euro (urodzeni w i po 1963 r.)
  • za rok 2020 przysługuje 2711 Euro (urodzeni przed 1963 r.) lub 543 Euro (urodzeni w i po 1963 r.)
  • za rok 2019 przysługuje 2477 Euro (urodzeni przed 1963 r.) lub 661 Euro (urodzeni w i po 1963 r.)

Twoje dochody z Holandii mają największy wpływ na wielkość wypłacanej rozłąki.  Im więcej Ty zarobiłeś w Holandii, tym większą rozłąkę może uzyskać Twój partner. 

Oprócz rozłąki, możesz się ubiegać o dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego , specjalny dodatek na dzieci, jak i również otrzymać zasiłek rodzinny czy zwrot podatku.

Jeśli chcesz się uzyskać rozłąkę, radzimy złożyć WSPÓLNE ROZLICZENIE PODATKU I ROZŁĄKI za dany rok. W tym celu skontaktuj się z nami.

Dodatkowe informacje w dziale KROK PO KROKU.

0
EUR Najwyższy zwrot jaki uzyskał nasz klient
0
DNI Najkrótszy czas oczekiwania na zwrot podatku
0
LAT lat rozliczamy podatki
0
WNIOSKÓW mamy za sobą
  • null
    KROK PO KROKU

1. Przygotuj potrzebne dokumenty i dane personalne

— gdy posiadasz SOFI

  • kopia paszportu lub dowodu osobistego (tylko wtedy gdy nie masz konta w Holandii), SOFI numer
  • jeśli współmałżonek się rozliczał za dany rok, to kopia decyzji o zwrocie podatku Aanslag lub holenderskiej deklaracji podatkowej, jeśli się nie rozliczał to wystarczy Jaaropgaaf
  • konto bankowe w formie IBAN
  • kopia aktu małżeństwa (wersja międzynarodowa trzyjęzyczna)
  • od 2015 zaświadczenie o dochodach w Polsce

— gdy nie posiadasz SOFI przejdź tutaj.

Najlepiej skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie – wówczas my wyślemy do Ciebie odpowiednio dobrany wniosek o uzyskanie kwoty rozłąki.

3. Dokonaj wpłaty wg cennika i odeślij dokumenty

4. Gotowe

Po okresie kilku miesięcy otrzymasz z urzędu decyzję o zwrocie podatku z tzw. rozłąki (Voorlopige Aanslag lub Aanslag) oraz pieniądze na swoje konto.
Jeśli nie jesteś pewny jaki otrzymasz zwrot, czy spełniasz wszystkie warunki i czy możesz uzyskać więcej pieniędzy, skontaktuj się z nami. Ułatwimy Ci podjęcie decyzji.
Dla swojego dobra przeczytaj pytania i odpowiedzi w zakładce CZĘSTE PYTANIA. Znajdziesz tam wszystkie dodatkowe informacje na ten temat. Będą Ci pomocne.
Oprócz rozłąki, możesz się ubiegać o dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego , specjalnego dodatku na dzieci, jak i również otrzymać zasiłek rodzinny czy zwrot podatku.

  • null
    CZĘSTE PYTANIA
Co to jest tzw. rozkłąka lub rozkłąkowe?
Gdy dochody osoby pracującej w Holandii są znacząco wysokie (najlepiej więcej niż 10 000 eur) , a dochody partnera/współmałżonka osiągają max. 6500 eur, można starać się o tzw. dodatek na współmałżonka (zwany również rozłąkowym). Np. za rok 2014 Twój partner może otrzymać maksymalnie 2103 eur, ale kwota ta jest zależna od jego dochodu. Proszę pamietać, że nie są to pieniądze wirtualne ani żadna darowizna ze strony urzędu, bowiem pochodzą z zapłaconego przez Ciebie podatku w Holandii (z tytułu pracy).
Jeśli oboje pracowaliśmy w Holandii, tez przysługuje rozłąka?
Tak, ale musi być to sytuacja kiedy dochód jednego z Was jest wysoki (powyżej 10000 Eur) a drugiej osoby odpowiednio niski. Patrz tabela poniżej Dochody współmałżonka/partnera fiskalnego starającego się o rozłąke nie przekraczają następujących kwot w przeliczeniu na Euro za lata:
2012 - Max 6500 eur (lub max 11200 eur z prawem do ulgi na dzieci Combinatiekorting)
2013, 2014, 2015, 2016 - Osobom niezameldowanym w Holandii nie przysłuje rozłąk
Nie posiadam SOFI numeru - jak go zdobyć?
Jeśli twój współmałżonek nie pracował w Holandii, a mimo to chciałby mieć SOFI żeby np. otrzymać rozłąkę, możemy w jego imieniu złożyć odpowiedni wniosek. Jedyne co potrzebujesz, to kopia paszportu/dowodu osobistego, kopia aktu małżeństwa, zaświadczenie o zameldowaniu, zaświadczenie o dochodach z urzędu skarbowego. Czas oczekiwania kilka miesięcy. Przyznany SOFI otrzymasz pocztą na adres domowy.
czy moge zrobić rozłąkę z bratem, mamą lub ze swoją dziewczyną?
Tak, ale pod pewnymi warunkami. Liczy się przede wszystkim wspólne zamieszkanie pod jedenym adresem przez min. 6 miesięcy w danym roku, dodatkowo inne warunki. Proszę o kontakt w przypadku szczegółowych pytań.
Jak długo będę czekał na wypłatę rozłąki?
Z reguły około 3 miesiące, ale w Holandii jest tylko jeden urząd dla wszystkich obcokrajowców, dlatego rozliczenie może trwać dłużej. Oficjalnie, maksymalny czas to 3 lata – o czym mówią przepisy, w praktyce natomiast od 3 do 6 miesięcy.
Jak wysoka może być kwota rozłąki/rozłąkowego?
Maksymalne kwoty dodatku ROZŁĄKA (czyli uitbetaling heffingskorting) odczytasz wyżej na na tej samej stronie.
Czy to prawda, że kwota rozłąkowego będzie z roku na rok coraz mniejsza?
Tak, ale dotyczy tylko osób urodzonych po 1962 roku, które nie mają dzieci LUB mają dzieci, ale w wieku 6 lat i starsze. Takim osobom, od roku 2009, przez kolejne 15 lat, kwota rozłąki maleje o 6,66% każdego roku, aż osiągnie zero.
Rzoliczyłem sie już ze zwrotu podatku, ale nie zrobiłem żonie rozłąki - czy moge składać wniosek?
Generalnie tak, ale musimy sprawdzić Twoją decyzję ze zwrotu podatku lub elektroniczny wydruk z rozliczenia podatku. Jeśli u nas składałeś rozliczenie, sami to sprawdzimy.
Otrzymałem niebieskie koperty i nie mam pojęcia co z tym zrobić?
Nie wiesz co to jest, zgłoś się do nas – zrób skan lub zdjęcie pism które otrzymałeś i wyślij je do nas mailem albo prześlij kserokopię pocztą.
Czy do wypłaty mogę podać konto bankowe innej osoby?
Nie. 1 grudnia 2013 urząd holenderski wprowadził nowe rozwiązanie dotyczące rachunków bankowych. W poprzednich latach bardzo często urząd dokonywał zwrotów na niewłaściwe konto bankowe (np. należące do firmy podatkowej lub osób trzecich zamiast do własciciela podatku). Celem zmian jest poprawa tej sytuacji i ograniczenie do minimum reklamacji, dlatego nie wolno już podawać konta kolegi, mamy czy biura podatkowego.
Co to jest AANSLAG lub VOORLOPIGE AANSLAG?
Jest to decyzja o przyznaniu należnego podatku. Każda osoba składająca wniosek o zwrot podatku otrzyma taki dokument na swój adres. Najczęściej urząd wydaje decyzję o nazwie VOORLOPIGE AANSLAG – jest to decyzja tymczasowa. Wystawia się ją na podstawie złożonych dokumentów, po czym jest ona jeszcze weryfikowana i nastepnie zmienona w decyzję ostateczną - AANSLAG.
Co zrobić jeśli otrzymałem za mało pieniędzy - ile mam czasu na reklamację?
Tylko 6 tygodni od daty wydanej decyzji ! Obowiązuje data widniejąca u góry Aanslagu a nie data otrzymania samej decyzji. W tym czasie urząd musi otrzymać zażalenie – inaczej odrzuci wszelkie skargi czy odwołanie.
Czy może się okazać, że nie otrzymam rozłąkowego?
W sporadycznych przypadkach, może się tak zdarzyć. Np. wtedy , gdy Twój zarobek jest tak wysoki, iż nawet po zastosowaniu ulg, kwota zwrotu będzie bliska lub równa zeru. Zdarza się też, że miałeś jakiś dług wobec urzędu (nie oddałeś pewnej kwoty z tytułu wypłaconego podatku w wcześniejszych latach, otrzymałeś za dużo Zorgtoeslagu itp.), wtedy urząd w Holandii zatrzyma część jaką jesteś mu winien.
jak można się dodzwonić do urzędu w Holandii?
Jeśli chcesz zasięgnąć dodatkowych informacji na własną rękę, możesz skorzystać z infolinii wybierając nr +31 55 5385385. Czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 20.00 oraz w piątki w godz. 8.00-17.00 – rozmowy prowadzone są w jęz. niderlandzkim, niemieckim i angielskim.
""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder

""
1
ZAMÓW ROZMOWĘ
Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00
(77) 443 61 91
Podaj nr telefonu a my oddzwonimy`
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder